Главная » 2017 » Липень » 14 » Кращі кінодебюти відомих режисерів
09:46
Кращі кінодебюти відомих режисерів

Стівен Спілберг

«Дуель» (1971)

У неповні 24 роки Стівен Спілберг зняв свій перший повнометражний фільм, успіх якого дозволив йому почати кар'єру кінорежисера. Це стало справжньою перемогою, оскільки раніше резюме молодого хлопця відкидали, вважаючи Спілберга «занадто бездарним».

Спочатку картина замислювалася для показу на телебаченні, проте звалилася на неї популярність змусила режисера переробити фільм для великого екрану. До початковим 50 рядках діалогу додали ряд сцен і закадрові коментарі виконавця головної ролі Денніса Вівера.

Автомобільна сутичка комівояжера з іржавим вантажівкою посеред пустелі перетворилася на філософську притчу, яку гідно оцінили і критики, і глядачі. Пригодницьке кіно або складні інтелектуальні шаради - у цьому фільмі кожен знайде своє.

Проявивши в дебютній роботі професіоналізм та «міцну руку», режисер отримав ряд нагород і солідні касові збори (вкладені $ 450 тис. окупилися з лишком: картина принесла тут $ 7 млн.).

Кевін Костнер

«Танцюючий з вовками» (1990)

Популярність і касовий успіх фільмів за участю актора Кевіна Костнера надали йому можливість зібрати необхідну суму для створення власного фільму. Через п'ять років після початку кар'єри на екрани вийшла картина про лейтенанта американської армії і кочующем племені індіанців. Фільм, більшість діалогів в якому ведуться на мові лакота, став справжньою сенсацією. У жодному столітті робота відрізнялася від типового голівудського зображення «справжніх індіанців» (за що, до речі, плем'я лакота прийняло Костнера в свої почесні члени).

Фільм виглядає на одному диханні, зачаровуючи глядача. Як результат: 20 номінацій і 30 нагород. Додатково до цього картина отримала сім «Оскарів», три «Золотих глобуси» і «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю. Нині «Танцюючий з вовками» знаходиться в Національному реєстрі фільмів США.

Кевін Костнер продовжує працювати, проте успіх власної картини ні повторити, ні перевершити поки не зміг. Більш того, з 1994 року у нього почалася затяжна смуга невдач. Втім, його заслуги перед мистецтвом зараховані як любов'ю численних шанувальників, так і Зіркою на Голлівудській Алеї Слави.

Роберт Редфорд

«Звичайні люди» (1980)

Ще одним оскароносним дебютантом став Роберт Редфорд. Психологічна драма про зовні благополучній сім'ї зачепила не тільки простих глядачів, але і кінокритиків. Як результат: ряд номінацій і нагород, у тому числі чотири «Оскара» і п'ять премій «Золотого глобуса».

Акторові, вперше сів в режисерське крісло, вдалося дослідити і донести глядачам глибоку внутрішню драму. В тій чи іншій мірі вона була близька і режисерові, і його акторам.

До речі, довгий час американець вважався еталоном чоловічої краси. Навіть існувало вираз «ви ж не Роберт Редфорд», що означало «ви ж не красень».

Делберт Манн

«Марті» (1955)

Делберт Манн входить до шістки щасливчиків, чию дебютну роботу нагородили «Оскаром». Зауважимо, не одним, а цілими чотирма. Одночасно з цим, «Марті» отримав ряд нагород, в тому числі головний приз Каннського кінофестивалю і «Золотий глобус».

Роком раніше історія про холостому м'ясника була втілена на телебаченні, але Манн вирішив переробити її в повнометражний фільм, і не прогадав. Цією роботою він вписав себе в історію світового кінематографа.

Однак відмінний початок не мало свого продовження. Делберт Манну не вдалося перевершити свій власний дебют. Він продовжував працювати, але картини не мали такого ж великого успіху, який був у «Марті».

Джеймс Брукс

«Мова ніжності» (1983)

З його легкої руки з'явилися такі відомі фільми, як «Великий», «Краще не буває», «Джеррі Магуайер». Фільм про життя і непрості взаємини матері й дочки став найбільшим режисерським успіхом Джеймса Брукса. Його режисерський кінодебют отримав 25 нагород і 10 номінацій. Досягненням фільму стали п'ять премій «Оскар» і чотири «Золоті глобуси».

Після успішного початку фортуна не відвернулася від Брукса - він заснував свою власну телекомпанію, на чолі якої займається продюсуванням різних проектів.  Для багатьох безцінні його «Сімпсони», адже на них вже виросло декілька поколінь. Цей проект став найдовшим американським мультсеріалом (22 сезону). Нині знімається наступний сезон.

Категория: Бытовые советы | Просмотров: 348 | Добавил: MEDVED | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar